Od ATK do UKSW
Muzeum Cyfrowe UKSW zawiera zbiory fotografii, dokumentów oraz nagrań audio prezentujące rozwój Akademii Teologii Katolickiej (ATK) oraz Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego (UKSW).
Cyfrowe Muzeum UKSW pokazuje historię z perspektywy osób zasłużonych dla rozwoju Uniwersytetu, a zwłaszcza z uwzględnieniem kluczowej roli Kardynała Stefana Wyszyńskiego, który swoimi przemyślanymi i wybiegającymi w przyszłość decyzjami wprowadził Akademię Teologii Katolickiej w obszar uznawanych na całym świecie instytucji akademickich. Zdecydowaną większość stanowią materiały zgromadzone w zasobach archiwum uczelni. Część pochodzi od osób prywatnych. Każdego, kto chciałby współtworzyć historię od początków istnienia uczelni zachęcamy do kontaktu z redakcją serwisu (muzeumuksw.edu.pl)
Ludzie

Trzy bloki tematyczne, które są prowadzone od początku istnienia Uniwersytetu Młodego Badacza to połączenie prawdziwego studiowania znanego z klasycznej uniwersyteckiej nauki z empirycznym poznawaniem świata. Doświadczenia prowadzone w laboratoriach to nasza specjalność. Nie zabraknie również obserwacji otaczającego nas świata, zajęć w terenie i obserwacji przyrody. Młodzi badacze odkrywają tajemnice lasów oraz żyjących w nim zwierząt. Poznają również różnice międzyludzkie i wartości wynikające ze społecznych odmienności. Spróbują odczarować skomplikowany świat polityki i dowiedzą się, jak każdy obywatel może mieć wpływ na jej kształt.
Muzeum w skrócie

Jednym z ważniejszych punktów każdej edycji Uniwersytetu Młodego Badacza jest spotkanie integracyjne, które odbywa się podczas ukończenia całego cyklu edukacji. Młodzi Badacze uczestniczą w prawdziwym absolutorium uniwersytetu dziecięcego, podczas które otrzymują dyplomy. Zwieńczeniem nauki przez młodych badaczy jest piknik naukowy, na którym spotykają się wszystkie grupy młodych badaczy.
Karol Wojtyła i ATK

Statystyki projektu
- 2500 zdjęć i filmów
- 355 skanów dokumentów
- 12 unikalnych nagrań audio